Du är här:Bloggar»Ina Lindfors»Usch, jag skams! - Volontärbloggar

Volontärbloggar

Här kan ni läsa om tidigare och nuvarande upplevelser från våra volontärer. Är du intresserad av att skriva hos oss kan ni kontakta oss ragnhild@volontarresor.se.

Usch, jag skams!

Upplagd av Ina Lindfors
Ina Lindfors
Jag är 19 år gammal och kommer ifrån Lund, har precis tagit studenten från Lunds
Användaren är offline
den onsdag, 14 december 2011
i Tanzania

Har har jag suttit och inte skrivit pa min blogg i ca 6 veckor - illa, illa! Det har hant lite grejer vill jag lova som nagon kanske har noterat sa star det hemresa 10/12-11 pa min bloggbeskrivning , de vart lite andrat nu. Ny preliminar hemresa 5/2-12.

Jag lovar med allt att jag ska forklara detta spektakel nar jag har mer tid sa aven beratta om RWANDA och Kigali (varldens mest underbara stad), Dar Es Salaam, Lushoto och adoptionen av Amani och nar min finaste bebis Marki fyllde 2 ar.

Kram!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taggar: Otaggad
Jag är 19 år gammal och kommer ifrån Lund, har precis tagit studenten från Lunds Dans- och Musikalgymnasium. Just nu jobbar jag som danslärare och lite annat smått och gott.

Har inte den blekaste aning om vad jag vill bli "när jag blir stor", dans är mitt livs passion och jag fullkomligt älskar att resa.
Trackback URL för detta blogginlägg

Kommentarer