Välj land och boka din resa idag:

När vi har tagit emot din anmälan skickar vi dig ansökningshandlingar och en faktura på anmälningsavgiften som är 1500 kr, en avgift som sedan dras av på slutfakturan. Betalning ska ske inom 15 dagar och när det är gjort får du en bekräftelse per mejl på din bokning.

Slutfaktura får du två månader före avresa tillsammans med den litteratur och förberedande information som ingår i resans pris. Slutbetalningen ska vara Volontärresor tillhanda senast 21 dagar före avresa.

På vissa projekt får man placering innan avfärd, denna meddelas isåfall cirka två veckor innan projektstart.

Du kommer att få ett förslag på flygbiljett och försäkring som täcker volontärarbete skickat till dig från KILROY travels. Förslaget är inte bindande.